۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی

۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی

۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامت
 
 

از زمان های بسیار قدیم ، از عسل به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است.
بسیار غنی از ترکیبات گیاهی مفید است و چندین فایده سلامتی دارد. عسل به ویژه در هنگام استفاده به جای شکر تصفیه شده که 100٪ کالری است، سالم است. در اینجا ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی آورده شده است.

1. عسل حاوی برخی مواد مغذی است

عسل یک مایع شیرین و غلیظ است که توسط زنبور عسل ساخته میشود. زنبورها شهد - عمدتاً شهد غنی از قند گل - را از محیط خود جمع می کنند.(منبع)
هنگامی که داخل کندوی زنبور عسل می شوند، مرتباً شهد را هضم و مجدداً شهد می کنند. محصول نهایی عسل است، مایعی که به عنوان غذای ذخیره شده برای زنبورها استفاده می شود. بو، رنگ و طعم بستگی به انواع گلهای بازدید شده توسط زنبور ها دارد.
از نظر تغذیه ای ، 1 قاشق غذاخوری عسل (21 گرم) حاوی 64 کالری و 17 گرم قند طبیعی شامل فروکتوز ، گلوکز ، مالتوز و ساکارز است. این ماده تقریباً فیبر ، چربی یا پروتئین ندارد. (منبع) این ماده همچنین حاوی مقادیر کمیاب - زیر 1٪ از RDI - چندین ویتامین و مواد معدنی است، اما برای تحقق نیاز روزانه خود باید مقدار زیادی مصرف کنید.
.عسل از آنجا درخشان است که ترکیبات گیاهی فعال زیستی و آنتی اکسیدان های زیادی دارد. انواع تیره تر نسبت به انواع روشن تر حاوی ترکیبات حتی بالاتر هستند.(منبع1، منبع2)


خلاصه

عسل مایع غلیظ و شیرینی است که توسط زنبور عسل ساخته شده است. ویتامین و مواد معدنی کمی دارد اما ممکن است دارای ترکیبات گیاهی بسیار زیادی باشد.


2. عسل با کیفیت بالا سرشار از آنتی اکسیدان است

عسل با کیفیت بالا حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مهم است. اینها شامل اسیدهای آلی و ترکیبات فنولیک مانند فلاونوئیدها هستند.(منبع) دانشمندان بر این باورند که ترکیب این ترکیبات به عسل قدرت آنتی اکسیدان می دهد.(منبع) جالب اینجاست که دو مطالعه نشان داده اند که عسل گندم سیاه مقدار آنتی اکسیدانی خون شما را افزایش می دهد.(منبع1، منبع2) .آنتی اکسیدان ها با کاهش خطر حملات قلبی، سکته های مغزی و برخی از انواع سرطان ها مرتبط هستند. آنها همچنین ممکن است سلامت چشم را ارتقا دهند.(منبع)


خلاصه

عسل حاوی تعدادی آنتی اکسیدان از جمله ترکیبات فنولیک مانند فلاونوئیدها است.


3. قند عسل نسبت به قند دیابتی "کمتر" است

شواهد مربوط به عسل و دیابت مختلط است. عسل از سویی، می تواند چندین عامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. به عنوان مثال، ممکن است کلسترول LDL "بد"، تری گلیسیرید و التهاب را پایین بیاورد در حالی که کلسترول HDL "خوب" را بالا می برد.(منبع1،منبع2،منبع3) با این حال، برخی از تحقیقات نشان داده اند که همچنین می تواند سطح قند خون را افزایش دهد - البته نه به اندازه قند تصفیه شده.(منبع) در حالی که عسل کمی بهتر از قند تصفیه شده برای مبتلایان به دیابت است، اما باید با احتیاط مصرف شود.(منبع) در حقیقت ، افراد مبتلا به دیابت ممکن است با به حداقل رساندن تمام غذاهای پر کربوهیدرات بهترین کار را انجام دهند.(منبع)
خواص عسل گون ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل ترجمه عسلینو


خلاصه

برخی از مطالعات نشان می دهد که عسل عوامل خطر بیماری های قلبی را در مبتلایان به دیابت بهبود می بخشد. با این حال، همچنین سطح قند خون را بالا می برد - بنابراین نمی توان آن را برای افراد دیابتی کاملا سالم قلمداد کرد.


4- آنتی اکسیدان های موجود در آن می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند

فشار خون عامل مهمی برای بیماری های قلبی است و عسل ممکن است به کاهش آن کمک کند. دلیل این امر حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که با کاهش فشار خون در ارتباط هستند.(منبع) مطالعات انجام شده در هر دو موش صحرایی و انسانی نشان دهنده کاهش متوسط ​​فشار خون در مصرف عسل است.(منبع1،منبع2)
خرید عسل طبیعی ترجمه ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامت توسط عسلینو


خلاصه

خوردن عسل به کاهش متوسط ​​فشار خون منجر میشود، که یک عامل مهم برای بیماری های قلبی است.


5- عسل همچنین به بهبود کلسترول کمک می کند

سطح کلسترول بالای LDL یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی است. این نوع کلسترول در آترواسکلروز، ایجاد چربی در شریانهای شما نقش مهمی دارد و می تواند منجر به سکته قلبی و سکته مغزی شود. جالب است که چندین مطالعه نشان می دهد که عسل میتواند سطح کلسترول شما را بهبود بخشد. عسل کلسترول LDL کل و "بد" را کاهش می دهد در حالی که به طور قابل توجهی کلسترول HDL "خوب" را بالا می برد.(منبع1،منبع2، منبع3) به عنوان مثال، یک مطالعه در 55 بیمار عسل را با شکر جدول مقایسه کرده و نشان داد که عسل باعث کاهش 5.8 درصد در LDL و 3.3 درصد افزایش کلسترول HDL شده است. همچنین منجر به کاهش وزن متوسط ​​1.3 شد.(منبع)


خلاصه

عسل تأثیر مثبتی بر میزان کلسترول دارد. در ضمن افزایش کلسترول HDL "خوب" منجر به کاهش متوسط ​​کلسترول LDL "بد" می شود.

6. عسل می تواند تری گلیسیریدها را پایین بیاورد

تری گلیسیرید خون بالا یکی دیگر از عوامل خطر بیماری قلبی است. آنها همچنین با مقاومت به انسولین، یک عامل اصلی دیابت نوع 2 همراه هستند. سطح تری گلیسیرید در رژیم غذایی پر قند و کربوهیدراتهای تصفیه شده افزایش می یابد. جالب است که، مطالعات متعدد، مصرف عسل عادی را با سطح ترلی گلیسیرید پایین تر مرتبط کرده است، به ویژه هنگامی که از آن برای جایگزینی قند استفاده می شود.(منبع1، منبع2، منبع3) به عنوان مثال ، یک مطالعه با مقایسه عسل و شکر ، 11 تا 19 درصد سطح تری گلیسیرید را در گروه عسل پیدا کرد.(منبع)
بستنی عسل – طعمی خوشمزه و دلپذیر ترجمه ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی توسط عسلینو مرکز تولید و خرید عسل طبیعی


خلاصه

تری گلیسیرید افزایش یافته یک عامل خطر برای بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 است. مطالعات متعدد نشان می دهد که عسل می تواند سطح تری گلیسیرید را کاهش دهد، به خصوص هنگامی که به عنوان یک جایگزین قند استفاده می شود.7. آنتی اکسیدان های موجود در آن با سایر اثرات منفی بر سلامت قلب مرتبط هستند

باز هم، عسل منبع غنی از فنل ها و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی است. بسیاری از این موارد با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط هستند.(منبع) عسل ممکن است شریانهای قلب شما را گشاد کنند و جریان خون به قلب شما افزایش یابد. آنها همچنین ممکن است به جلوگیری از تشکیل لخته خون کمک کنند ، که می تواند منجر به حمله قلبی و سکته مغزی شود. علاوه بر این، یک مطالعه در موش صحرایی نشان داد که عسل قلب را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند.(منبع) همه مطالب گفته شد، هیچ مطالعه طولانی مدت در مورد سلامت عسل و سلامت قلب وجود ندارد.
۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی


خلاصه

آنتی اکسیدان های موجود در عسل اثرات مفیدی بر سلامت قلب دارند، از جمله افزایش جریان خون به قلب شما و کاهش خطر ایجاد لخته خون.


8- عسل باعث بهبود سوختگی و زخم می شود

از زمان مصر باستان، برای درمان زخم ها و سوختگی ها از معالجه موضعی عسل استفاده شده است و امروزه نیز رایج است.(منبع) با بررسی 26 مطالعه در مورد مراقبت از عسل و زخم، عسل بیشترین اثر را در بهبود سوختگی و ضایعات با ضخامت جزئی و بعد از عمل جراحی نشان داده است.(منبع) عسل همچنین یک درمان موثر برای زخم پای دیابتی است که عوارض جدی در پیوند قطع عضو دارند.(منبع) در یک مطالعه میزان موفقیت 43.3٪ با عسل به عنوان درمان زخم گزارش شده است. در یک مطالعه دیگر، عسل موضعی تقریباً 97 درصد از زخمهای دیابتی بیماران را شفا داده است. (منبع) محققان معتقدند که قدرت ترمیم کننده عسل از اثرات ضد باکتری و ضد التهابی و همچنین توانایی آن در تغذیه بافت اطراف ناشی می شود. (منبع) علاوه بر این، می تواند به معالجه سایر بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و ضایعات تبخال کمک کند.(منبع) ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی در بلاگ عسلینو خواص عسل برای پوست


خلاصه

هنگام استفاده روی پوست، عسل می تواند بخشی از یک برنامه درمانی مؤثر برای سوختگی، زخم ها و بسیاری از شرایط پوستی باشد. به ویژه برای زخم پای دیابتی موثر است.


9. عسل می تواند به کاهش سرفه کمک کند

سرفه برای کودکان مبتلا به عفونتهای تنفسی فوقانی یک مشکل شایع است. این عفونت ها می توانند بر کودکان و والدین در خواب و کیفیت زندگی تأثیر بگذارند. اما، داروهای اصلی سرفه همیشه مؤثر نیستند و می توانند عوارض جانبی داشته باشند. جالب است که ممکن است عسل انتخاب بهتری باشد و شواهد نشان می دهد که بسیار مؤثر است.(منبع1،منبع2) یک مطالعه نشان داد که عسل بهتر از دو داروی سرفه معمولی عمل کرده است.(منبع) یک مطالعه دیگر نشان داد که باعث کاهش علائم سرفه و بهبود خواب بیش از داروهای سرفه می شود.(منبع) با این وجود ، به دلیل خطر ابتلا به بوتولیسم، هرگز نباید به کودکان زیر یک سال عسل داده شود.(منبع) ۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی
درمان سرماخوردگی با عسل


خلاصه

برای کودکان بالای یک سال، عسل می تواند به عنوان یک مهارکننده سرفه طبیعی و بی خطر عمل کند. برخی مطالعات نشان می دهد که حتی بهتر از دارو نیز موثر است.


10. این خوشمزه است اما با کالری و قند مفید بسیار زیاد است

عسل یک جایگزین خوشمزه و سالم برای قند است. حتماً یک عسل با کیفیت بالا انتخاب کنید ، زیرا ممکن است برخی از محصولات با کیفیت پایین با شربت مخلوط شوند. به خاطر داشته باشید که عسل فقط باید در حد اعتدال مصرف شود ، زیرا هنوز هم کالری و قند زیادی دارد.

مطالب مرتبط

2020-08-25
۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامت

۱۰ خاصیت شگفت آور عسل برای سلامتی

عسل حاوی مواد مغذی است،سرشار از آنتی اکسیدان است، به کاهش فشار خون کمک میکند، عسل به بهبود کلسترول کمک می کند و ...
2019-09-15
تصویر گیاه گون و خواص آن

خواص عسل گون

عسل گون از قدیم در طب مزایا و استفاده های زیادی داشته است. همچنین امروزه از این محصول برای پیشگیری و درمان انواع بیماری ها استفاده می کنند

2019-06-02
چای سبز با عسل

خواص شگفت انگیز چای سبز با عسل

خواص شگفت انگیز چای سبز با عسل - بهترین ترکیب مصرف عسل با چای سبز - چرا مصرف چای سبز با عسل توصیه میشود؟ چای سبز و عسل بهترین ترکیب افزایش تمرکز