گرده گل

گرده گل

گرده گل

گرده گل

گرده گل چیست ؟

گرده گل توسط زنبور عسل درست می شود و غذای زنبورهای جوان است و یکی از کامل ترین خوراکی های طبیعت محسوب می شود زیرا تقریبا تمام مواد مغذی مورد نیاز انسان را دارا می باشد. درباره خواص گرده گل همین کافیست که این محصول زنبور عسل سرشار از پروتئین ها (حدود ۴۰ درصد پروتئین)، ویتامین ها از جمله B-complex و اسید آمینه های آزاد و اسید فولیک است
گرده‌ی گل غذایی کامل است و عناصر بسیاری دارد که محصولات حیوانی دیگر ندارند. از هر منبع حیوانی دیگری پروتئین بیشتری دارد. اسید آمینوهای بیشتری نسبت گوشت گوساله، تخم مرغ یا پنیر با وزن مساوی دارد.
حدود نیمی از پروتئین های گرده گل به شکل آمینو اسیدهای آزاد است که آماده استفاده مستقیم توسط بدن انسان هستند. لازم است بدانید که برای جمع آوری حدود یک قاشق چای خوری گرده گل، یک زنبور عسل به مدت روزانه هشت ساعت در طول یک ماه کار زحمت می کشد. پودر گرده گل بیش از دو میلیون دانه گرده گل دارد و یک قاشق چای خوری آن حاوی بیش از دو میلیارد و نیم دانه گرده گل است.

زنبورهای کارگر در زمان جمع آوری مواد مورد نیاز زنبورهای تازه متولد شده گرده گلهای مختلف را در کیسه ای که روی پاهایشان قرارگرفته ذخیره میکنند.
زنبورداران با قرار دادن وسیله ای که به تله معروف است در جلوی ورودی کندو، گرده گل جمع آوری شده توسط زنبورها را گرفته و آنرا به فروش میرسانند.
بی شک گرده گل به علت داشتن پروتئین بالا و مقادیری از ویتامینها ، مواد معدنی و چربیها یک ماده بسیار مغذی است که غذای زنبورها و به ویژه زنبورهای تازه متولد شده که به غذایی مقوی نیاز دارند را تشکیل میدهد.
از قدیم مصرف گرده گل در تغذیه انسان مطرح بوده و ورزشکاران حرفه ای نیز از گرده گل به عنوان غذایی خاص و نیروزا بهره میبرده اند.
به دلیل حساسیت برخی افراد نسبت به گرده گل توصیه میشود مصرف آن به میزان بسیار کم شروع شود و رفته رفته میزان مصرف افزایش یابد.
تقویت قوای جسمی، قوای جنسی و توان باروری (تقویت تحرک اسپرم، تعداد اسپرم و کیفیت اسپرم)
کاهش حساسیت (حساسیت فصلی خصوصا حساسیت به گرده گل)
رفع کم خونی
کاهش احساس خستگی و ضعف بدن
تقویت حافظه و افزایش سطح هوشیاری
کاهش فشار خون، تحریک متابولیسم و سم زدایی بدن
تنظیم فعالیت روده و درمان یبوست
کاهش فشارهای عصبی و درمان بیخوابی و کاهش افسردگی
برخی افراد ممکن است به مصرف گرده حساسیت نشان دهند و دچار حساسیتهای مزمن شوند لذا توصیه میشود افرادی که برای اولین بار از این محصول استفاده میکنند میزان مصرف را بسیار کم و در حدود 1 گرم در نظر بگیرند.
عکس العملهای حساسیت به طور معمول در یک دوره کوتاه مدت (چند ساعته) بروز میکند بنابراین در صورت بروز حساسیت (شدید) نباید از این محصول استفاده نمود و در صورت بروز حساسیت جزئی میتوان با افزایش آهسته دوز مصرف، حساسیت را برطرف نمود.
در صورت عدم بروز حساسیت میتوان تا 12 گرم در روز (4 بار در روز و هر بار 3 گرم) از این محصول استفاده نمود.