ژل رویال

ژل رویال

ژل رویال چیست؟

ژل رویال چیست؟

ژل رویال دارویی از کجا می آید؟

ژل رویال نوعی ماده مغذی تولید شده توسط زنبورهای کارگر است . لاروهایی که به مدت طولانی از ژل رویال تغذیه میکنند تبدیل به ملکه میشوند. در واقع، ملکه صرفا ژل رویال را در طول زندگی خود مصرف می کند. ژل رویال یک ماده سفید شیری رنگ مایل به زرد است که توسط غدد زنبور عسل کارگر ساخته شده است تا رشد و تکامل زنبور ملکه را افزایش دهد. ژل رویال، غذای اصلی ملکه زنبور عسل است.
با توجه به تغذیه تخصصی زنبورها، تغذیه زنبورهای کارگر و ملکه متفاوت است. ملکه ها تقریبا دو برابر اندازه زنبورهای کارگر هستند و ۵ تا ۸ سال زندگی می کنند (تقریبا ۴۰ برابر بیشتر از زنبورهای کارگر). این تفاوت ها منجر شده است تا این فرضیه به وجود آید که همانطور که ژل رویال تاثیر مثبتی بر ملکه دارد، می تواند بر انسان نیز چنین تاثیری داشته باشد یعنی بهبود سلامتی، بهبود باروری و افزایش طول عمر.

خواص ژل رویال

ژل رویال سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند!

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یکی از مهمترین ویژگی ها و خواص ژل رویال برای بدن انسان ، تقویت قوای ایمنی بدن است. تقویت سیستم ایمنی بدن از آنجا شکل می گیرد که در ژل رویال مواد مختلفی از جمله پروتئین و ویتامین وجود دارد و ترکیب این مواد با درصد بالایی از مواد ناشناخته ، باعث شده تا خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن در ژل رویال ایجاد شود. خاصیت های این مواد ناشناخته باعث می شود تا گلبول های سفید با قدرت بیشتر و همچنین با دقت کامل! نسبت به وظایف خود هوشیار باشند. تقویت سیستم ایمنی باعث جلوگیری از بروز انواع بیماری می شود و خود شاه کلیدی برای پیشگیری از بروز بیماری های لاعلاج است.
البته مصرف ژل رویال باید مداوم و همچنین به اندازه باشد. مصرف زیاد ژل رویال به هیچ وجه توصیه نمی شود. باید با دقت و بر اساس میزان نیازی که در بدن احساس می شود از ژل رویال استفاده شود.برای خرید ژل رویال روی لینک کلیک کنید
پژوهش های اخیر میگویند ژل رویال میتواند حافظه کوتاه مدت فرد را تقویت کند .ثابت شده به طور کلی نقش تقویتی روی عملکرد اعصاب دارد. میدانیم بیماری آلزایمر به طور کلی یعنی یادگیری و اختلالات حافظه ، برای همین , آزمایشی برای بررسی تاثیر ژله رویال روی حافظه و یادگیری ، در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته (Advanced Biomedical Research) مطرح شد.
به خاطر اینکه بافت مغز اسید های چرب سیر نشده زیادی در خود دارد که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند، مواد آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال میتوانند نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری های مختل کننده اعصاب داشته باشد.

 

دیگر خواص

حاوی پروبیوتیک های مفید است

بنظر میرسد ژله رویال منبع مهم بیفیدو باکتری هاست که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند. مطالعات بالینی دیگری مانند افزایش ایمنی بدن و ضد سرطان بودن را نیز به وجود بیفیدوباکترها در مسیر گوارشی ربط داده اند. ترکیب ویژه عسل میتواند به رشد، فعالیت و پایداری بیفیدو باکترهای درون محصولات لبنی تخمیر شده کمک کند.

عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی را تسکین می بخشد

تحقیقات نشان میدهد که خوردن ژل رویال میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود میبخشد. ترکیبی از ژل رویال، روغن پامچال شب،جینسنگ و دامیانا هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

درجه ی کُلاژِن را برای پوست بهتر کاهش می دهد.

آزمایشی انجام شده توسط گروه علوم پزشکی غربِ و شرق دانشگاه کیونگ هی (Kyung Hee) کره گزارش میدهد که ژل رویال چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند. این تاثیرات ضد پیری روی پوست با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند.
درجه پرو کلاژن نوعِ ۱ در مواردی که رژیم غذایی آنها یک درصد ژله رویال داشت افزایش پیدا کرد. این نتایج مشخص میکند که ژله رویال میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست در برابر پیری محافظت کند.

خواص ژل رویال برای پوکی استخوان

گروه تروماتولوژیِ و ارتوپدی دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس (Erciyes) ترکیه تاثیر ژل رویال و گرده گل روی کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی را بررسی کردند. تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گرفتند، از بافت ها نمونه برداری و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند. با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی میتوان میزان فسفات و کلسیم استخوان ها را مشخص کرد.
تفاوت های بارزی بین نمونه ها یافت شد که سلامت بالاتر استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران (proximal femur) در گروه های مصرف کننده گرده گل و ژل رویال را نشان میداد. میزان کلسیم و فسفات بافت استخوانی در نمونه های این گروه بیشتر بود پس ژل رویال و گرده گل می توانند باعث کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی شوند.

خواص ژل رویال در درمان زخم ها

مدت زیادی است که عسل بعنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته می شود. تحقیقات نشان میدهد ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰ ، زخمی بلافاصله با ژل رویال به غلظت های مختلف تا حد ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت. کوچ یاخته (فرآیندی پایه‌ای در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم مورد بررسی قرار گرفت.
کوچ یاخته های فیبروبلاست پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم شروع شد و درمان ژل رویال به طور قابل ملاحظه ای سرعت کوچ را بالا برد. به طور کلی، این آزمایش نشان داد که ژل رویال کوچ یاخته های فیبروبلاست را تسریع میکند. فیبروبلاست سلولی در بافت بهم پیوسته است که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرآیند درمان زخم میشود.