خواص عسل و آبلیمو

خواص عسل و آبلیمو

برای پوست مفید است


نوشیدن عسل و آبلیمو یکی از آسان راه های طبیعی موجود برای داشتن پوستی شفاف، بدون استفاده از لوازم آرایشی است. لیمو ویتامین C لازم برای تولید کلاژن فراهم می کند، کلاژن نوعی بافت پیوندی مهم است که به استحکام و جوان ماندن پوست کمک می کند. بسیاری از ترکیب های موجود در عسل نیز به شادابی پوست کمک می کنند. در نتیجه شما پوستی سالم، جوان و شفاف خواهید داشت.

سلامت قلب تان را افزایش می دهد


بیماری های قلبی همواره افرادی را در سرتاسر دنیا به سوی مرگ می کشانند و تهدید بزرگی برای سلامتی انسان محسوب می شوند. اما عسل و آبلیمو می توانند احتمال بروز این بیماری های خطرناک را کاهش دهند. آبلیمو و عسل هر دو سرشار از پتاسیم هستند. مشاهده شده پتاسیم، فشارخون را که از عوامل مهم حملات قلبی است، کاهش می دهد. همچنین خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهاب این نوشیدنی، از قلب در برابر التهاب های عضلانی و دیگر فشارها محافظت می کند.


کمک به کاهش وزن
خلاص شدن از اضافه وزن سخت است. اگر به دنبال روش های طبیعی کاهش وزن هستید، این نوشیدنی می تواند برای شما بهترین گزینه ممکن باشد. آب و فیبر موجود در لیمو، اشتهای شما را کاهش داده و به شما کمک می کند بدون احساس گرسنگی، از حجم غذای مصرفی تان بکاهید. همچنین اسیدسیتریک موجود در لیمو، در چرخه ی زیستی نقش مهمی ایفا می کند و بازده ی فرایند تبدیل غذا به انرژی را افزایش می دهد.
کاهش احتمال وقوع بیماری های مزمن
سال های اخیر روی رابطه ی بین اسیدیته ی بدن و رشد بیماری های مزمن، از جمله بیماری های قلبی، دیابت، مشکلات مفصلی و حتی بعضی سرطان ها، آزمایش های متعددی انجام شده است. لیمو، pH بدن را افزایش می دهد و محیط آن را قلیایی می کند. لیمو با وجود اسیدی بودنش، دارای مواد معدنی فراوانی است که اسیدیته ی بدن را خنثی می کنند.
تقدیت سیستم ایمنی بدن
کمبود خواب، استرس و رژیم غذایی بد، سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و ضعف سیستم ایمنی با بروز انواع سرماخوردگی و آنفولانزا خودش را نشان می دهد.
خبر خوب این است که با نوشیدن عسل و آبلیمو می توانید آسیب های وارده را ترمیم کنید. ویتامین C لیمو و مواد معدنیِ عسل، سیستم ایمنی بدن تان را تقویت کرده و مبارزه با باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروب هایی را که موجب بیماری می شوند، آسان تر می کند. همچنین عسل شامل ضدمیکروب های طبیعی است که سلامتی شما را حفظ می کنند.
کاهش احتمال بروز عفونت های ادرار
عفونت ادرار دردناک است و در صورت پیشرفت می تواند بسیار خطرناک باشد. به خصوص برای زنان، عفونت ادرار می تواند مزمن شود و در صورت بدشانسی، برای رهایی از این عفونت لازم است آنتی بیوتیک های بسیاری مصرف شود. مصرف منظم آبلیمو و عسل، برای این مشکل یک راه حل طبیعی و مناسب است. عسل حاوی ضدباکتری های طبیعی است و آبلیمو با افزایش اسیدیته ی ادرار، امکان رشد باکتری ها را در محیط ادرار کاهش می دهد.
سم زدایی بدن
هوایی که در آن نفس می کشیم، غذاهایی که میخوریم و نوشیدنی هایی که می نوشیم، ما را در برابر مواد شیمیایی و سوم گوناگونی قرار می دهند. گرچه بدن مان طبعا از ما در برابر این تهدیدها محافظت می کند، بد نیست ما هم با راهکارهای طبیعی این حفاظ را تقویت کنیم. آبلیمو و عسل در این راه به ما کمک می کند. لیمو عملکرد سم زدایی کبد را افزایش می دهد؛ عسل نیز، همانطور که گفته شد، یک ضدمیکروب و ضدعفونی کننده ی طبیعی است.
به گوارش کمک می کند
مشکلات گوارشی مانند نفخ، سوزش معده ، گاز معده و یبوست، برای بسیاری از مردم مشکلاتی همیشگی هستند که می توانند زندگی روزمره شان را دگرگون کنند. یکی از ساده ترین راه های بهبود این مشکلات گوارشی، نوشیدن روزانه ی عسل و آبلیمو است. لیمو سرشار از پکتین است که برای روده مانند صابون عمل می کند، عمل دفع را آسان تر می کند، سموم بدن را تخلیه می کند و کل فرایند گوارش را بهبود می بخشد.