خواص عسل برای لاغری

خواص عسل برای لاغری

عسل و لاغری

عسل حاوی مواد مغذی همچون پروتئین، آب، انرژی، فیبر، قند و ویتامین ها و مواد معدنی متعددی است. مواد معدنی مثل آهن، سدیم، پتاسیم، فسفر، زینک، و کلسیم و منبع خوب ویتامین هایی چون فولات، نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین C و ویتامین B6 است.
برای افرادی که اضافه وزن دارند یا مبتلا به چاقی هستند، عسل نه تنها ریسک اختلالات قلب و عروق را کاهش میدهد بلکه باعث اضافه وزن هم نمیشود.
نتایج مطالعات حاکی از آن است که خوردن عسل بجای شکر میتواند به کاهش کلسترول کمک کند. همچنین باعث افزایش نسبتا پایین تر گلوکز پلاسمای خون میشود.

عسل و آب گرم

معمولا، چربی بصورت منبعی استفاده نشده در بدن ذخیره می شود که وزن را زیاد می کند. اما باور بر این است که عسل میتواند این چربی ذخیره شده را به حرکت در آورد. وقتی این چربی ها برای تامین انرژی فعالیت های روزانه ی شما بسوزد، شاهد کاهش تدریجی وزن خود خواهید بود و از مشکلات چاقی خیالتان راحت می شود.
همچنین مشاهده شده عسل فشارهای قلب و عروق را پایین می آورد که یعنی شما می توانید زندگی ای پر انرژی تر و سالم تر داشته باشید. این مسئله به کاهش وزن بیشتر و سلامتی طولانی مدت شما نیز کمک میکند زیرا لازم نیست موقع ورزش و یا دویدن صبحگاهی نگران حملات قلبی باشید یا از سکته ی مغزی بترسید.
آزمایش ها نشان میدهد که خوردن روزانه یک قاشق عسل خام ، با همان میزان آب گرم میتواند منجر به این فرآیند مفید بشود.